Λίγο καιρό πριν καταπιάστηκα να σχεδιάσω ενα ελληνικό αλφάβητο για ερωτευμένους που επλήρωσαν τον έρωτά τους και τον χαίρονται και τους άλλους που δεν το έζησαν ποτέ ή όπως θάθελαν και ζουν με τον καημό.
Ονειρεύομαι πως κάποτε θα συντροφέψει ποιήματα και λόγια ποιητών ανάλογα.
Ήταν σκληρό και έπρεπε να παλέψω με τον δύσκολο ρυθμό του γράμματος Μι, ή με την ευλυγυσία του γράμματος Ζήτα, ή με την πετρωμένη μορφή του γράμματος Π. Ήταν όμορφη διαδρομή.
![](https://kordis.gr/wp-content/uploads/2019/12/-scaled-e1580931687714.jpg)